Zespół

  • Karolina Kwiatkowska

    Trener. Kulturoznwczyni - Ekspertka Komunikacji Międzykulturowej.

  • dr Joanna Więckowska

    Trener, doktor psychologii międzykulturowej. Jej praca doktorska dotyczyła adaptacji obcokrajowców do kultur organizacji. Specjalizuje się w szkoleniach z różnic międzykulturowych. Prowadzi szkolenia w Polsce i zagranicą z zakresu komunikacji i zarządzania międzykulturowego. Prowadzi programy adaptacyjne dla obcokrajowców w Polsce.

    Autorka publikacji z zakresu akulturacji, relacji międzynarodowych i stereotypów.

  • Marta Siemion

    Radczyni prawna wspierająca organizacje pozarządowe w zakresie prawa antydyskryminacyjnego, równego traktowania, oraz praw mniejszości. Jednocześnie wspierająca społeczeństwo większościowe w zrozumieniu korzyści płynących z różnorodności. Prowadzi programy szkoleniowe z zakresu różnorodności i inluzywności dla firm polskich i zagranicznych.

  • Anna Chodynicka

    Trener, psycholog międzykulturowy. Prowadzi programy szkoleniowe dla firm międzynarodowych ułatwiające komunikację w zespołach międzynarodowych, adaptację zagranicznych menedżerów w Polsce, efektywne pobyty zagraniczne.

    Jest autorem artykułów z zakresu praktyki psychologii międzykulturowej.

  • Iza Stankiewicz

    Działa na rzecz społeczności romskiej od wielu lat. Jest konsultantem Prezydenta miasta Elbląg do spraw Romów na terenie warmińsko-mazurskim . Autorka wielu projektów edukacyjnych dla dzieci romskich. Została uhonorowana przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Srebrnym Krzyżem Zasługi za zaangażowanie w rozwój społeczno obywatelski.

  • Prof. dr hab. Paweł Boski

    Prekursor psychologii międzykulturowej w Polsce najpierw w Instytucie Psychologii PAN (od 1994) a następnie w Uniwersytecie SWPS (od 1997), gdzie jest kierownikiem Katedry Psychologii Międzykulturowej, jedynej tego typu placówki w Polsce. Pracował wiele lat w Afryce (Nigeria), Ameryce Północnej i krajach UE. Prowadzi badania w zakresie akulturacji psychologicznej osób migrujących do krajów nowego osiedlenia oraz wielokulturowości we współczesnym świecie a także badania porównawcze w zakresie wartości, tożsamości kulturowej, relacji między grupami kulturowymi, tolerancji na odmienność kulturową. W tych obszarach lokują się jego liczne publikacje polsko- i anglojęzyczne.

    Od wielu lat członek i osoba funkcyjna w International Association for Cross-Cultural Psychology (IACCP). W laatch 2007-2013 z-ca redaktora naczelnego Journal of Cross-Culturla Psychology. Redaktor-konsultant International Journal of Intercultural Relations. W roku 2000 organizator XV Kongresu IACCP w Pułtusku; w roku 2017 organizator IX Europejskiego Kongresu IACCP w Uniwersytecie SWPS.

    Na Uniwersytecie SWPS prowadzi i kieruje unikatowymi w skali kraju zajęciami dydaktycznymi z psychologii międzykulturowej i jej aplikacji. Zajęcia te odbywają się zarówno w języku polskim jak i angielskim dla rosnącej populacji studentów międzynarodowych uczelni. Autor systemu akademickich programów adaptacyjnych i akulturacyjnych dla studentów zagranicznych, również unikatowych w skali kraju.

    Jest promotorem 200 prac magisterskich z zakresu psychologii międzykulturowej oraz ośmiu doktoratów.